Niepełnosprawność w Polsce – komentarz tygodnia

30 Maja 2018 – REZYSTOR – komentarz tygodnia .. niepełnosprawni ludzie, niepełnosprawny kraj, niepełnosprawny politycy .. itd..

Protest niepełnosprawnych tak naprawdę trwa nadal. Zmienia się tylko jego forma. Wynika to z faktu wręcz nieludzkiego w Sejmie traktowania tychże protestujących. Takich samych ludzi jak my wszyscy, którzy to mają takie samo i pełne prawo do godnego a tak szczególnie dla nich nie łatwego życia.

Ci co pomimo nagłośnienia protestu niepełnosprawnych nadal ich nie rozumieją, prawdopodobnie sami są niepełnosprawni, by nie powiedzieć całkowicie i społecznie ułomni. W tym szczególnie dotyczy to wszelkich polityków, przedstawicieli rządu, nawet prezydenta schowanego w swoim pałacyku, parlamentarzystów, senatorów, samorządowców, przedstawiciele pasywnych w tym proteście a dedykowanych tematyce organizacji itd. A przecież za chwilę wszyscy Ci wymienieni, będą znów żebrać o nasze głosy, przekupywać obietnicami, zalewać nas swoją raczej udawaną empatią, troską oraz poświeceniem. A jak to potem będzie wyglądać to i tak każdy z nas to widzi i to od wielu lat. Prawo jest łamane, obecnie nawet na wyścigi, w pośpiechu i pod osłoną nocy, pieniądze wypłacane cichcem w gabinetach, szaleje nepotyzm, populizm, centralizm, misiewiczyzm, TKM, brak jest skutecznej opozycji, brak jest szacunku dla prawdy, historii, tradycji itd oraz… tychże zwykłych ludzi dookoła nas. Jakie w takim razie szanse, w takim właśnie kraju, mają niepełnosprawni? Żadnych, chyba, że to my wszyscy i razem z nimi zdecydujemy inaczej ..

Dlatego, jako REZYSTOR uważamy, że ten protest trwa nadal! Tylko teraz to nasza wyborców kolej by pomóc nie tylko niepełnosprawnym, ale i krajowi. Ponieważ jeżeli niepełnosprawni nie mogą w nim normalnie i godnie żyć i funkcjonować, to kto może? Nie udawajmy! Ten kraj, szczególnie w obecnym stanie, jest niestety tak samo niepełnosprawny jak i my wszyscy którzy w nim funkcjonujemy. Zatem, nadchodzi czas by się w końcu przebudzić, wyrwać z letargu i mu, sobie oraz nam wszystkim pomóc! WYBORCA to my i WYBORCA MA ZAWSZE RACJE, a POLITYCY, RZĄDZĄCY, PARTIE itp… itd … TYLKO CZASAMI.

REZYSTOR