Nadzieja umiera ostatnia… to FAKE…

To popularne powiedzenie, iż ‘nadzieja umiera ostatnia’ okazuje się być zwrotem słownym, który jest – imitacją / fałszywką / pozorną prawdą – czyli to typowy ’FAKE’. Dowiedli tego nasi polscy piłkarze swoim występem na MŚ 2018 w Rosji. Nadzieja z nimi związana umarła już w przedostatnim meczu. A ostatni mecz o tzw. honor, w ujęciu historycznym, był największym policzkiem w twarz dla kibiców, czyli nas wszystkich. PZPN, trenerzy, cały ten nadęty światek działaczy oraz fake fachowców, okazał się tyle samo wart co rządząca krajem ‘dobra zmiana’. Skokiem na kasę (naszą i sponsorów), władzę i nic lub niewiele więcej.

W związku z powyższym, dopóki to się nie odmieni, to ogłaszamy otwarty ‘długoterminowy’ BOJKOT wszelkich produktów wykorzystywanych w tych mistrzostwach i wykorzystujących wizerunki tej żenującej bufonady, pozornej troski i tego nawijania makronu na butelkę.

Oczywiście szkoda, ale tylko trochę piłkarzy. Oni stracili najwięcej na tym co zostało zaprezentowane w 3 meczach fazy grupowej. Dla wielu z nich, kariery po tych mistrzostwach zawisły na włosku, a szanse młodych polskich piłkarzy, na zdobycie zainteresowania ze strony najlepszych drużyn z Europy spadły niemal do zera. W tym wypadku nie tylko ze względu na możliwości fizyczne, umiejętności techniczne, ale z powodu zwykłej woli do gry w tę skórzaną pompowaną kulę zwaną piłką. Nie ma oczywiście nic złego w przegrywaniu, bowiem w sporcie jest tak, że niemal wszystkie emocje są pozytywne. Natomiast, okazuje się, że na tle występów wielu znacznie niżej notowanych od Polski drużyn, to tamte drużyny pokazały w tych mistrzostwach ’pazur’ i to pomimo, że i one odpadły. To on jednak – ten ‘pazur’ jest najważniejszy ponieważ łączy piłkarzy z kibicami i zwykłymi widzami. A wówczas nawet gdy się przegrywa, to wszyscy i tak wiedzą, że uczestniczyli w wspaniałym, a nie żenującym widowisku.

Reasumując, to okazuje się, że wbrew wrażeniu i w tej piłkarskiej dziedzinie potrzebne są NOWE DOBRE ROZWIĄZANIA, a nie kolejna DOJNA DOBRA ZMIANA. Jakie będą decyzje PZPN, co teraz zrobią z tym sami piłkarze, czas pokaże i dzięki temu my wszyscy będziemy też wiedzieli jak dalece kochają oni ten sport oraz szanują kibiców i widzów, a jak dalece to tylko walka o władzę, pieniądze i pracę za ‘grubą kasę’ i nic lub niewiele więcej.

Przechodząc na koniec do politycznej oceny ostatnich 2 tygodni w kraju, to nie da się ukryć, że rząd i ich mocodawcy nie próżnują. Intensywnie zajmują się masowaniem wydmuszki i wymyślaniem coraz to nowych form gnębienia społeczeństwa oraz idą w kierunku coraz większych i przerysowanych niebezpiecznych w sensie społecznym podziałów. Co ciekawe, to okazuje się , że jednak ’pękają’ (czyli …. ) pod presją rządów obcych państw, UE, USA i wielu innych instytucji i to w typowy dla siebie sposób, czyli pod osłoną procedur oraz niemal po cichu. Tak właśnie i w pośpiechu zmieniają swoje wcześniej uchwalone i durne ustawy oraz szastając na lewo i prawo naszymi pieniędzmi, kupują za nie poparcie nie dla nas i naszej pozycji w Europie i na Świecie tylko dla swoich tzw. lepszych sortów. Uważają nawet, że im się to NALEŻY! A aby zapewnić sobie zwycięstwo w nadciągającym maratonie wyborczym który jest przed nami, intensywnie kombinują przy ordynacji wyborczej. Zwracamy na to uwagę, bowiem DOBREJ ZMIANIE nie chodzi o to byśmy w najbliższym cyklu wyborczym wybrali najlepszych obywateli do samorządów, parlamentu, itd, tylko o to, by to DOBRA ZMIANA wygrała kolejne wybory. Powtórzymy .. IM SIĘ TO NALEŻY … tak uważają.

W powyższych okolicznościach zgadzamy się też w pełni z jednym burmistrzów w Polsce, że obecny parlament nie ma już żadnego sensu i racji bytu. Bowiem nie może być tak, że krajem i parlamentem rządzi widzi mi się jednego niezbyt ogarniającego rzeczywistość człowiek i grupa jego jeszcze mniej rozumnych i niedouczonych klakierów, a opozycja parlamentarna w tym wszystkim to hybryda porażki z klęską. Dlatego, TEN PARLAMENT NALEŻY ROZWIĄZAĆ. W taki lub inny sposób. Nie ma innej drogi, ponieważ w obecnej konfiguracji jakiekolwiek wybory niczego nie zmienią … niestety.

REZYSTOR