MENU

Kolejna batalia o miejsce dla patrona polskich ateistów

Drodzy sympatycy ORA-L i nie tylko, zawiadamiam was, iż stowarzyszenie nasze rozpoczęło ponowną batalię z urzędnikami miasta Szczecin o miejsce w przestrzeni publicznej naszego pięknego grodu dla patrona polskich ateistów-Kazimierza Łyszczyńskiego. Sześć lat temu sprawa rozbiła się o brak pozwolenia ZDiTM, zarządcy terenu, który motywował swoją odmowę rękojmią budowlaną z tytułu przeprowadzanych prac na wskazanym przez nas terenie czyli Pl. Żołnierza Polskiego. Teraz mając w ręku pismo prezydenta m.Szczecin, w treści którego mamy dane “zielone światło” do dalszego działania, napisaliśmy do ZDiTM wniosek o wydanie pozwolenia na w/w lokalizację. Liczymy się z tym oczywiście, że droga będzie wyboista, ale nie […] Czytaj dalej»

Opisano nas!

W Kurierze Szczecińskim z 2 stycznia ukazał się bardzo rzetelnie napisany artykuł o naszej inicjatywie uhonorowania w naszym mieście wybitnego filozofa i patrona polskich ateistów-Kazimierza Łyszczyńskiego. Czytaj dalej»

Wydarzenie w szkole podstawowej w Łabunie

Jako obywatele kraju, który przeszedł pożogi wojen i okupację faszystowską nie możemy zgodzić się na to aby tolerowane były i bezkarne wszelkie zachowania propagujące faszyzm i nawołujące do stosowania mowy nienawiści. To co miało miejsce w szkole podstawowej w miejscowości Łabunia przekroczyło granicę naszej odporności i wprowadziło w taki stan wkurwienia, że strach się bać. Lecz po ochłonięciu decyzja była tylko jedna. Zawiadamiamy Prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. I nie odpuścimy. Czytaj dalej»

Tablica Kazimierza Łyszczyńskiego

Tak jak zapowiadaliśmy wcześniej ORA-L wraca do niezakończonej przed kilkoma laty sprawy lokalizacji w przestrzeni publicznej miasta Szczecin tablicy upamiętniającej patrona polskich ateistów-Kazimierza Łyszczyńskiego. Jutro tzn. 23.12 do kancelarii Prezydenta Piotra Krzystka wpłynie pismo przypominające mu o danej szczecińskim ateistom obietnicy. Pismo można zobaczyć TUTAJ Czytaj dalej»

Relacja z protestu przeciw pedofilii wśród duchownych w Szczecinie

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z protestu przeciw pedofilii, który odbył się 25 sierpnia (niedziela) w Szczecinie – https://koduj24.pl/tobie-to-umysl-zgwalcono-protest-przeciwko-pedofilii-wsrod-duchownych-w-szczecinie/?fbclid=IwAR1VYZ5pbtGiyEp7k4ehD_18FIw4NY1o2NSBVCNKDu9tOtPVlrqBnADZEWk My również również braliśmy udział w proteście. Czarno-biały baner to jest nasza kontynuacja Kampanii Przeciwko Pedofilii w KK. Czytaj dalej»

Napisano o nas!

Zobacz co napisały o nas gazety: “Grzeszny billboard” “Billboard z inicjatywą obywatelską” “Dom wariantów – Sejm” Czytaj dalej»

Obywatelska Inicjatywa Ustawodawcza STOP WARIATOM POLITYCZNYM

Przez wiele lat w społeczeństwie narasta podejrzenie,że u władzy znajduje się grupa osób niezrównoważonych psychicznie lub emocjonalnie. W związku z tym wnosimy do Sejmu RP petycję o uzupełnienie ustawy o ordynacji wyborczej o wpis , który brzmiałby: Kandydaci ubiegający się o wybór do samorządów, parlamentu, senatu oraz na stanowisko prezydenta RP mają obowiązek dokonania badań psychiatrycznych przed niezależną komisją złożoną z ekspertów z zakresu psychiatrii w celu rozpoznania lub wykluczenia u kandydatów chorób psychicznych. Między innymi: Zaburzenia lękowe Zaburzenia psychotyczne Zaburzenia nastroju Wykrycie choroby lub jej podejrzenie wyklucza kandydata z udziału w wyborach. Petycja: https://www.petycjeonline.com/obywatelska_inicjatywa_ustawodawcza_stop_wariatom_politycznym Pliki do pobrania: Karta do […] Czytaj dalej»

Upiększamy nasze miasto

Drodzy przyjaciele i znajomi Pragnę powiadomić Was o nowej injcjatywie Ogólnopolskiego Ruchu Ateistyczno-Lewicowego. Rozpoczęliśmy realizację projektu inicjatywy lokalnej w mieście Szczecin,pod nazwą UPIĘKSZAMY NASZE MIASTO. Projekt zakłada podniesienie walorów estetycznych ulic Szczecina poprzez tworzenie dzieł sztuki na szafkach energetycznych,które znajdują się praktycznie na każdej ulicy przy udziale lokalnych artystów. Jednocześnie chcemy zintegrować lokalne społeczności organizując mini festyny. Chcemy dowiedzieć się publikując tę informację co Wy sądzicie o tej inicjatywie i czy chcielibyście ją wspomóc. ORA-L Pozdrawiam Czytaj dalej»

Bilboard Kampanii Przeciwko Pedofilii

Drodzy sympatycy ORA-L-u Jak zapowiadaliśmy tak zrobiliśmy. Od 6 listopada w Szczecinie wyeksponowany został nasz pierwszy Bilboard Kampanii Przeciwko Pedofilii. Ekspozycja ta odbiła się dość mocnym echem w mediach że wspomnimy Kurier Szczeciński, portal internetowy w Szczecinie, Głos Szczeciński, TVN24 oraz tygodnik Fakty i Mity. Również wywołała sporą ilość komentarzy internautów. Następna lub następne ekspozycje mamy nadzieję z Waszą pomocą postaramy się zrealizować w grudniu lub styczniu. Następne hasło KPPwKK “MY, KSIĘŻA, JESTEŚMY OFIARAMI PEDOFILII!!! WINNE SĄ DZIECI! BO NAS PROWOKUJĄ !!!” WIELU W TO WIERZY!! A TY ?! Ogólnopolski Ruch Ateistyczno-Lewicowy organizuje w Szczecinie kampanię bilboardową przeciwko kościelnym pedofilom. […] Czytaj dalej»

19 października 2018 – REZYSTOR – komentarz tygodnia władza zwierzchnia / idźmy na wybory

Preambuła Konstytucji RP zaczyna się od słów: W trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny… Art 4 Konstytucji brzmi: 1.Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu. 2.Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio. Uczestniczenie w wyborach (każdych – w referendach też), w demokratycznym państwie prawa to jest właśnie ‘bezpośrednia władza’ społeczeństwa / mieszkańców. W dniu wyborów każdy uprawniony do głosowania jest władzą zwierzchnią i wybiera swoich przedstawicieli, którzy mają służyć mu i państwu, a nie narzucać wyborcom swoją wizję Ojczyzny. Dlatego, w dniu wyborów idźmy i głosujmy, gdyż innej władzy zwierzchniej, jako wyborcy i zwykli mieszkańcy, nigdy nie […] Czytaj dalej»

1 2