MENU

Wzór listy podpisów OIU Kazimiera Łyszczyńskiego

Poniżej do ściągnięcia wzór listy podpisów Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej stowarzyszenia Ogólnopolski Ruch Ateistyczno-Lewicowy, dotyczący umieszczenia w przestrzeni publicznej miasta Szczecin, a konkretnie w obrębie skweru im. Janiny Szczerskiej, tablicy upamiętniającej patrona polskich ateistów-Kazimierza Łyszczyńskiego. Wzór listy podpisów Czytaj dalej»

Ostateczna decyzja administracyjna prezydenta Krzystka

Poniżej prezentujemy pismo szczecińskiego magistratu zezwalające na zlokalizowanie w przestrzeni publicznej naszego miasta tablicy pamięci Kazimierza Łyszczyńskiego oraz artykuł Kuriera Szczecińskiego napisany 30 września o naszej inicjatywie. Chcemy również przypomnieć o zbiórce funduszy na ten cel na portalu zrzutka.pl/be4tzj. Prosimy o wpłaty bo termin realizacji kończy się 31.12.2020 r. Czytaj dalej»

Prezentacja tablicy

Prezentujemy Wam nasi przyjaciele projekt wizualny i techniczny tablicy upamiętniającej patrona polskich ateistów- Kazimierza Łyszczyńskiego, która z Waszą pomocą pojawi się w przestrzeni publicznej miasta Szczecin, jak również kosztorys albowiem od dziś startuje zbiórka funduszy na realizację projektu. Koszt projektu to: 1.Wykonanie graficzne projektu wraz z wszelkimi obliczeniami- 1000PLN 2.Płyta ze stali typu COR-TEN ( o wymiarach poniżej ) plus grawer laserowy- 9400PLN 3.Transport gotowej płyty ze Śląska plus ewentualne przechowanie do czasu montażu- 1200PLN 4.Budowa i mocowanie cokołu-800PLN 5.Ubezpieczenie tablicy od zniszczeń lub kradzieży- 200-300PLN Razem to maksymalnie- 12700PLN Nasze ( utrzymujące się ze składek członkowskich ) stowarzyszenie zobowiązuje […] Czytaj dalej»

Coraz bliżej realizacji naszego planu-pomożecie nam?

Drodzy przyjaciele w ateiźmie pragniemy poinformować was, że od 28.04.2020r. rozpoczynamy głosowanie na cytat, który znajdzie się na tablicy upamiętniającej patrona polskich ateistów zlokalizowanej w Szczecinie. Cytat, który zdobędzie najwięcej głosów, będzie wygrawerowany na wzmiankowanej tablicy. Głosowanie kończymy 03.05.2020r. o północy. Bardzo prosimy o zaangażowanie. Czytaj dalej»

Czy wreszcie dopięliśmy swego?

Nie ogłaszamy 100% zwycięstwa ale 99,99% już jest. W naszym pięknym Szczecinie zostanie postawiona pierwsza w Polsce i chyba na świecie tablica upamiętniająca patrona ateistów, filozofa, autora TRAKTATU O NIEISTNIENIU BOGA – Kazimierza Łyszczyńskiego. I to w samym centrum miasta. Mamy do wyboru dwie lokalizacje na terenie skweru Janiny Szczerskiej przy pl. Kościuszki. I my ORA-L jako inicjatorzy wybieramy tę przy głównej alejce skweru.(patrz foto). Ta jedna setna procenta to podejrzenie o wpuszczanie nas w kanał, musimy spełnić kilka warunków m.in.przesłać do ZUK projekt tablicy i wszystkie jej parametry techniczne i o to może rozbić się cała sprawa ponieważ wg […] Czytaj dalej»

Ciąg dalszy powiadomienia prokuratury o popełnieniu przestępstwa wójta gminy Łubunie

Kilka dni temu otrzymaliśmy list z prokuratury w Hrubieszowie powiadamiający nas o wszczęciu śledztwa w sprawie przestępstwa propagowania ustroju faszystowskiego oraz nawoływania do przemocy i nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, światopoglądowych. Śledztwo wszczęte zostało po odczytaniu przez prokuraturę w Hrubieszowie zeznań, które składaliśmy wcześniej w prokuraturze w Szczecinie. Dla zainteresowanych publikujemy w/w list. A o dalszych krokach śledztwa będziemy informować Was na bieżąco. Czytaj dalej»

Kolejna batalia o miejsce dla patrona polskich ateistów

Drodzy sympatycy ORA-L i nie tylko, zawiadamiam was, iż stowarzyszenie nasze rozpoczęło ponowną batalię z urzędnikami miasta Szczecin o miejsce w przestrzeni publicznej naszego pięknego grodu dla patrona polskich ateistów-Kazimierza Łyszczyńskiego. Sześć lat temu sprawa rozbiła się o brak pozwolenia ZDiTM, zarządcy terenu, który motywował swoją odmowę rękojmią budowlaną z tytułu przeprowadzanych prac na wskazanym przez nas terenie czyli Pl. Żołnierza Polskiego. Teraz mając w ręku pismo prezydenta m.Szczecin, w treści którego mamy dane “zielone światło” do dalszego działania, napisaliśmy do ZDiTM wniosek o wydanie pozwolenia na w/w lokalizację. Liczymy się z tym oczywiście, że droga będzie wyboista, ale nie […] Czytaj dalej»

1 2 3